Home » Služby » Digitalizace archivů a dokumentů CS

Digitalizace archivů a dokumentů

Podstatný krok digitální transformace zajišťující rychlý a snadný přístup k informacím, který realizujeme v našem DigiCentru nebo přímo u Vás ve firmě.

Jednorázová digitalizace

Zajišťujeme jednorázovou digitalizaci libovolných archivů. Součástí našich služeb je i pořízení popisných údajů nutných k následnému uložení a snazšímu vyhledávání digitalizovaných dokumentů v DMS, CMS či jiném úložišti.

Možnosti digitalizace

Digitalizaci archivu a papírových dokumentů realizujeme v prostorách naší společnosti nebo přímo u klienta. V takovém případě vybudujeme potřebnou infrastrukturu skládající se ze skenerů, pracovních stanic a serverů. Dodáme veškeré HW a SW vybavení pro digitalizaci dokumentů, od jednoduchých desktopových řešení až po mohutné digitalizační linky umožňující kompletní zpracování dokumentů. Současně s tím jsou klientovi poskytnuty i personální zdroje.

Uvolnění prostoru a individualizace služeb

Nabízené služby pomáhají uvolnit prostor v archivech a urychlují přístup k uloženým dokumentům. Díky dlouholetým zkušenostem z oboru jsme schopni poskytnout efektivní řešení šité na míru Vašich požadavků.

Popis služeb

Jsme si vědomi toho, že naši zákazníci jsou v mnoha ohledech jedineční. Z toho důvodu poskytujeme individuální řešení, tak aby odpovídalo Vašim specifickým požadavkům. Před samotným zahájením spolupráce ohledně digitalizace zjišťujeme Vaše očekávání a zároveň odpovídáme na případné dotazy.

Následujícím krokem je analýza vhodného řešení. Nabízíme digitalizaci archivů i dokumentů v našem zabezpečeném DigiCentru nebo možnost dodání potřebného vybavení včetně vyškoleného personálu k vám do firmy či úřadu. Navrhneme, která z uvedených variant je pro Vás vhodnější a v případě Vaší spokojenosti realizujeme řešení. Následuje převzetí dokumentů, roztřídění, skenování, vytěžení dat, tvorba datových struktur, zpětná komplementace po naskenování a jejich bezpečné vrácení.

Pro běžné velikosti spisů využíváme dokumentové skenery společnosti Kodak. V případě větších formátů, jakou jsou zejména technické nebo stavební výkresy, používáme velkoformátové průtahové skenery. Oba uvedené typy skenerů využívají softwarové řešení Kodak Capture Pro, které během skenování zajišťuje optickou kontrolu naskenovaných obrazů.

Kvalita a bezpečnost zpracování jsou pro nás zásadní. V případě jakýchkoliv nesrovnalostí hlášené chyby bezodkladně opravíme. Pomocí našeho softwaru ScanLog si můžete ověřit, v jaké fázi se dokumenty nachází. Zároveň máte k dispozici auditní záznam všech kroků daného procesu.

Tím však naše spolupráce nekončí. Poskytujeme technickou podporu nejen v případě technických potíží, ale i při požadavcích na další úpravy.

Pro koho je služba určena?

Služby zahrnují tyto oblasti

Jak jsme pomohli našim klientům

Digitalizace archivu, Knižní skenery

Středočeská vědecká knihovna v Kladně vznikla v roce 1897 původně jako spolková s názvem Lidová knihovna na Kladně. V letech 2013 – 2014 jsme jako subdodavatel spolupracovali se společností Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o., na projektu Dodávka služby digitalizace knihovního fondu a dokumentů vztahujících se ke Středočeskému kraji.

Nezávazná poptávka

Pro více informací o našich službách a nabízených řešeních nám napište nebo zavolejte na 267 009 911.