27Říj

Získat cokoliv přímo na míru je vždy tou nejlepší možností, a u softwaru na zpracování dat to platí dvojnásob. Protože tisíc firem má tisíc různých potřeb – bez individuálního přístupu by se automatizace a digitalizace procesů daly zvládnout s obtížemi. V tomto článku zjistíte, proč je softwarové řešení na míru vaší firmě správná volba.

Věděli jste, že přechod na bezpapírové prostředí může zvýšit produktivitu vaší firmy až o 35 procent? Úspěšná digitální transformace se však neobejde bez správných nástrojů, zejména pak softwaru. Při výběru vhodné varianty hraje roli celá řada faktorů – velikost společnosti, počet kanceláří nebo poboček, rozpočet, typ a objem dokumentů, mobilita vaší pracovní síly, stávající i plánované investice do infrastruktury nebo technická zdatnost vašich pracovníků.

Důležitých vlivů je zkrátka obrovské množství, a jelikož je potřeba brát všechny v potaz, málokteré řešení „out of the box“ se dokáže trefit přesně do potřeb konkrétní společnosti. Proto je ideálním krokem k automatizaci firemních procesů softwarové řešení na míru.

Jaké jsou výhody softwarového řešení na míru?

  1. Individuální přístup

Ať už jsou postupy či požadavky vaší společnosti sebevíc specifické, s individuálním přístupem se dá vždy najít vyhovující řešení, které bude přesně splňovat vaše nároky. Obecně platí, že čím více zkušeností má dodavatel softwaru pro digitalizaci dokumentů, tím intuitivněji dokáže vystihnout vaši situaci a navrhnout efektivní řešení. Přesně tak funguje scanservice, se kterým získáte software přesně odpovídající vašim požadavkům.

  1. Aktuálnost

U současných automatizačních řešení jsou samozřejmostí nejmodernější technologie a „up to date“ postupy. To zaručí, že vámi zvolený software na míru bude špičkovým pomocníkem, kterého na trhu jen tak něco nepřekoná. Součástí péče o takovou službu jsou rovněž pravidelné aktualizace a vylaďování případných nedostatků, mnohem častěji však jde o nová vylepšení, která vaše firemní procesy ještě více zkvalitní.

  1. Flexibilita

Vývojem procházejí také potřeby vaší firmy, na což by měl software na míru umět pružně zareagovat a přizpůsobit se. Například řešení od scanservice na platformě iCapta je vždy koncipované tak, aby zcela vyhovovalo požadavkům zákazníků i parametrům jejich infrastruktury. Funkcionality softwaru můžete navíc dále rozšiřovat podle aktuálních potřeb či trendů.

  1. Rychlá reakce

S flexibilitou souvisí také rychlá reakční doba v případě potíží či podnětů od zákazníka. Zatímco robustní dodavatelé softwarů „out of the box“ mají delší časové limity na vyřízení vašich incidentů, menší společnosti jako scanservice je zvládnou vyřešit ve velmi krátké době. Vy tak budete mít jistotu, že případné zádrhely v provozu výrazněji neovlivní fungování vašich firemních procesů.

  1. Kvalita dat

Jedna věc je data vytěžovat, druhá pak vytěžovat je spolehlivě. Se scanservice získáte 100% jistotu validity dat, která se pečlivě hlídá a v případě mezer při prvotním zpracování dochází ihned k doplnění chybějících údajů. Každá drobná nesrovnalost totiž může mít nepříjemné důsledky, vy se však můžete v klidu soustředit na činnosti, kde je váš potenciál opravdu potřeba.

  1. Úspora pracovních sil

Vhodné využití potenciálu se týká také zaměstnanců. Ti už se totiž nebudou muset trápit s ručním zpracováváním dat a jejich složitým tříděním. Software zvládne tuto nevděčnou práci hravě za člověka, a řešení na míru zaručí, že vše bude probíhat s maximální efektivitou.

  1. Konkurenceschopnost

Jakmile se všechny dílky ve vaší společnosti stanou součástí digitální éry, bude váš byznys výborně připravený na výzvy současné i budoucí. Ty se totiž dají nejlépe zvládnout prostřednictvím moderních řešení. A jak jsme uvedli výše – software na míru je nástrojem, který bude ve správných rukou patřit vždy k tomu nejaktuálnějšímu. Prozkoumejte nabídku společnosti scanservice a zjistíte, proč jí zákazníci dlouhodobě důvěřují.

Na co ještě myslet při výběru softwaru?

Zvolte software s OCR

OCR (Optical Character Recognition) je funkce, která umožňuje skenovacímu softwaru překládat naskenované dokumenty do snadno prohledávatelných, upravitelných a přístupných souborů.

Co to znamená v praxi? Software bez OCR váš dokument jen ofotí a uloží jako obrázek, kdežto nástroj s podporou OCR  text rovnou převede do digitální podoby. Upravovat nebo sdílet ho pak můžete dle potřeby, jak jste zvyklí u běžných počítačových souborů.

Investujte do softwaru s automatickými opravami

Nekvalitní dokument může znamenat pro skenovací software problém, ať už kvůli nepřehlednosti či zhoršené čitelnosti. Vyplatí se proto zvolit nástroj schopný zvládnout i takové nedostatky, jako je špatná ostrost a jas, nežádoucí zabarvení (včetně pruhů nebo skvrn), orientace a zkosení, oříznutí atd. Schopnost odlišit obrázek od textu už navíc patří mezi běžné funkce, kterými software s OCR usnadňuje zpracování tištěných dokumentů.

Podpora softwaru a upgrade

U softwaru s odbornou podporou budete mít jistotu, že v případě závady vám profesionálové pomůžou okamžitě uvést všechny funkce zpět do provozu. V případě pochybností sáhněte po softwaru podpořeném zárukami, které vám dodají ještě větší jistotu.

Před investicí do nového skenovacího softwaru si zároveň udělejte obrázek o své stávající technologii. Integrace softwaru se zastaralou technologií totiž není dobrou investicí. Nezapomínejte na upgrady programů, ať už jsou orientované na proces, nebo zařízení. To vám pomůže vybrat skenery a skenovací software, které vás skutečně posunou vstříc vašim dlouhodobým cílům.

Ve všech těchto oblastech vám dokáže scanservice poradit. Stačí nás nezávazně kontaktovat a společně najdeme software, který dokáže splnit vaše potřeby, je uživatelsky přívětivý, odpovídá vašemu rozpočtu i obchodnímu stylu a je u něj zajištěná kvalitní technická podpora.

Tagy:

Napsat komentář