Deutsche Börse Group | Digitalizace dokumentů

Clearstream je mezinárodní centrální depozitář cenných papírů (ICSD), který je součástí společnosti Deutsche Börse Group se sídlem v Lucemburku. Společnost poskytuje post-tradovou infrastrukturu pro trh eurobondů a služby pro obchodníky s cennými papíry pro mezinárodní trh a 58 domácích trhů po celém světě, se zákazníky ve 110 zemích. Zákazníky Clearstreamu je přibližně 2 500 finančních institucí ve více než 110 zemích. Mezi jeho služby patří vydávání, vypořádávání a úschova cenných papírů, stejně jako služby pro investiční fondy a globální financování cenných papírů. Clearstream spravuje aktiva v hodnotě téměř 11 bilionů €, čímž je jednou z největších světových firem zabývajících se vypořádáním a správou domácích i mezinárodních cenných papírů. Více na www.clearstream.com/clearstream-en/
„V pražské pobočce Clearstreamu zpracováváme dokumenty obchodních agend pro všechny naše evropské a mimoevropské trhy. Jsem rád, že se nám podařilo najít spolehlivého partnera, který dlouhodobě splňuje naše vysoké nároky na bezpečnost zpracování, flexibilitu a technickou vyspělost.“ Peter Hollovic, General Manager Clearstream Operations Prague s.r.o.

Výzva

Neustále se zvyšující objem obchodní agendy vyžadoval řešení, které by zajistilo včasné, efektivní a především spolehlivé zpracování dokumentů.

Řešení

V rámci Business Process Outsoucingu (BPO) poskytujeme komplexní služby digitalizace dokumentů pro všechna evropská i mimoevropská obchodní oddělení Clearstreamu. Poskytnuté řešení zahrnuje vysoce výkonnou skenovací technologii Kodak Alaris a tým kvalifikovaných operátorů pro zpracování jednoho až několika tisíc dokumentů denně. Zpracování probíhá přímo na pobočce Clearstreamu za dodržení všech přísných interních bezpečnostních pravidel.

Přínos

Všechny pobočky Deutsche Börse Group využívají jednotné řešení digitalizace a archivace dokumentů. Od února 2020 zpracováváme HR dokumentaci formou neskenované archivace a skenujeme a archivujeme faktury společnosti CLS.

V současné době spolupracujeme na projektu Paperless Office.

Aplikace & vybavení